Dritan Abazović proglašen počasnim građaninom Njujorka

Bivšem premijeru Crne Gore Dritanu Abazoviću u Njujorku je uručeno specijalno priznanje počasnog građanina tog američkog grada, koje je dodijeljeno odlukom Gradskog vijeća.

Priznanje su inicirali članovi Gradskog vijeća Dejvid M. Ker iz Bruklina, Kamila M. Henks i Frenk Morano sa Staten Ajlenda, Kristofer Marti s Menhetna, Džastin Sančez iz Bronksa i Fil Vong iz Kvinsa.

Svečana ceremonija održana je 23. juna u zgradi Gradskog vijeća Njujorka povodom obilježavanja Dana državnosti Crne Gore. Događaju su prisustvovali predstavnici gradskih vlasti, brojni članovi crnogorske dijaspore, njihova udruženja, kao i istaknuti pojedinci iz javnog života.

Zahvaljujući na priznanju, Abazović je poručio da je tokom cijelog svog javnog djelovanja nastojao graditi mostove saradnje među ljudima različitih identiteta, naroda i država.

“Cijeli svoj javni angažman podredio sam građenju mostova saradnje i zbližavanju ljudi različitih identiteta, naroda i država. Danas, kada Crna Gora u Gradskoj vijećnici Njujorka, jednog od najznačajnijih gradova na svijetu, obilježava svoj Dan državnosti, stigla je potvrda da zalaganje za prave vrijednosti nije uzaludno”, rekao je Abazović.

Istakao je da je posebno ponosan na Crnu Goru, njena dostignuća, ali i na crnogorsku dijasporu koja, kako je naveo, svojim radom i uspjesima doprinosi da se ime države u svijetu izgovara s poštovanjem.

Na kraju obraćanja uputio je poruku mira, slobode i jednakosti.

“Neka vječno gori baklja na Kipu slobode u ime svih dobrih ljudi koji žele mir i prosperitet, ali i koji staju u odbranu pravde, univerzalnih vrijednosti i društva jednakih šansi”, poručio je Abazović, zaključivši riječima: „Može Crna Gora“.

Latest articles

spot_imgspot_img

Related articles

Leave a Reply

spot_imgspot_img