Svečanost će početi u 18 časova, a okupiće predstavnike Vlade Crne Gore, državnih institucija, međunarodnih partnera, izvođača radova i kompanija koje učestvuju u realizaciji projekta.
Izgradnja dionice Mateševo–Andrijevica predstavlja nastavak razvoja prioritetne saobraćajnice koja bi trebalo da unaprijedi povezanost sjevera i juga države, ali i ojača regionalne saobraćajne veze.
Ugovor o izgradnji, vrijedan 694 miliona eura, potpisan je u februaru ove godine sa kineskim konzorcijumom PowerChina – STECOL – PCCD.
Nova dionica auto-puta biće duga 23 kilometra, a prema ugovoru, rok za završetak radova iznosi pet godina.
Očekuje se da će realizacija ovog projekta doprinijeti bržem i bezbjednijem saobraćaju, boljoj povezanosti sjevernog dijela Crne Gore sa ostatkom zemlje, kao i daljem ekonomskom razvoju i unapređenju saobraćajne infrastrukture.



