Mještani Gračanice krenuli u Beograd na skup “Srbija jedna porodica”

Grupa mještana Gračanice i okolnih mjesta jutros je organizovano krenula ka Beogradu kako bi prisustvovala skupu “Srbija jedna porodica”, koji će biti održan u subotu na platou ispred Doma Narodne skupštine Srbije.

Okupljanje je organizovano ispred manastira Gračanica, odakle su učesnici automobilima krenuli prema Kraljevu, gdje će prenoćiti, a potom u subotu nastaviti put prema Beogradu kako bi na vrijeme stigli na najavljeni skup.

Jedan od učesnika, Miloš Ilić, rekao je da na skup odlaze kako bi pružili podršku predsjedniku Srbije Aleksandru Vučiću i politici koju vodi.

“On je taj koji nas ujedinjuje i čini da budemo jedna srpska porodica koja ima budućnost. Za nas na Kosovu i Metohiji ta budućnost je od presudnog značaja za opstanak. Zato želimo da podržimo politiku razvoja zemlje, jer kada je Srbija jaka, ima više projekata i finansijske podrške i za Srbe na Kosovu i Metohiji”, kazao je Ilić.

Skup “Srbija jedna porodica” biće održan u subotu ispred Doma Narodne skupštine, gdje će, prema najavama organizatora, biti predstavljeni planovi i programi za budući razvoj Srbije.

Građani će imati priliku da putem posebnih upitnika označe oblasti koje smatraju prioritetnim za razvoj države, kao i da iznesu svoje prijedloge i ukažu na probleme sa kojima se suočavaju.

Organizatori su najavili i razvijanje najveće zastave Srbije, kao i cjelodnevni edukativni i muzički program namijenjen posjetiocima svih generacija.

Na skup je ranije pozvao predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, zajedno sa drugim državnim zvaničnicima. Vučić je najavio da će građani moći da izaberu pet najvažnijih prioriteta među ponuđenih 15 tema, dok će na obrascu biti ostavljen prostor i za dodatne prijedloge i primjedbe.

Euronews.rs

Latest articles

spot_imgspot_img

Related articles

Leave a Reply

spot_imgspot_img