Mandić pozvao na smirenost nakon odluke Prištine: Nećemo uzvraćati istom mjerom

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić poručio je da odluka vlasti u Prištini da zabrane ulazak predsjedniku Opštine Nikšić Marku Kovačeviću i predsjednici Skupštine opštine Berane Vidi Ivanović neće narušiti odnose između srpskih i albanskih političkih predstavnika u Crnoj Gori niti ugroziti stabilnost države.

Govoreći na sjednici Skupštine, Mandić je zahvalio poslanicima iz redova albanskog naroda na, kako je naveo, razumijevanju i očuvanju dobrih odnosa među političkim predstavnicima različitih nacionalnih zajednica.

“Ako negdje postoji dobra saradnja između srpskih i albanskih političara, onda je to u Crnoj Gori. Zajedno radimo za budućnost svih građana – srpskog, albanskog, bošnjačkog i crnogorskog naroda”, rekao je Mandić.

On je ocijenio da potezi premijera Kosova Albina Kurtija i prištinskih vlasti neće uspjeti da naruše tu saradnju, ističući da parlamentarna većina ostaje posvećena zajedničkom cilju – članstvu Crne Gore u Evropskoj uniji.

Mandić je podsjetio i da je ranije, zajedno sa poslanikom Milanom Kneževićem i potpredsjednikom Vlade Aleksom Bečićem, bio proglašen nepoželjnom osobom u Hrvatskoj, ali da ni tada nije zagovarao uvođenje recipročnih mjera.

“Dobrotom i dijalogom možemo graditi pomirenje, ne samo u Crnoj Gori već i u cijelom regionu”, poručio je predsjednik Skupštine.

Istakao je i da je predstavnicima Vlade preporučio da ne uvode zabrane ulaska političarima, novinarima i intelektualcima, osim u slučajevima kada je riječ o osobama koje bi mogle predstavljati prijetnju bezbjednosti države.

Prema njegovim riječima, Crna Gora treba da ostane otvorena zemlja koja promoviše slobodu, dijalog, saradnju i dobrosusjedske odnose.

Dan

Latest articles

spot_imgspot_img

Related articles

Leave a Reply

spot_imgspot_img