Mađarsku je potresao slučaj koji je izazvao šok u javnosti nakon što je policija u Budimpešti uhapsila 30-godišnjeg medicinskog radnika osumnjičenog za nedozvoljeno raspolaganje ljudskim ostacima i kanibalizam.
Istraga je pokrenuta nakon dojave da zaposleni u jednoj bolnici posjeduje ljudske ostatke koje čuva i na radnom mjestu i u svom domu, piše Avaz.ba.
Tokom pretresa istražitelji su pronašli ljudske kosti, organe i druge dijelove tijela, uključujući i mozak. Prema navodima mađarskih medija, osumnjičeni je istražiteljima priznao da osjeća posebnu privlačnost prema ljudskim ostacima te da je pojedine dijelove koristio za pripremu hrane koju je potom konzumirao.
Navodno je članovima porodice govorio o svojim jezivim postupcima. Policija je pronašla ljudske kosti skrivene u koferu, dok je srce bilo sačuvano u staklenoj tegli.
Istražioci sada utvrđuju porijeklo pronađenih ljudskih ostataka i provjeravaju da li je osumnjičeni djelovao sam, kao i da li postoje eventualne druge žrtve ili krivična djela povezana sa ovim slučajem.
Mađarska policija saopštila je da se istraga nastavlja, dok je osumnjičeni zadržan u pritvoru.



