Gradonačelnik Banja Luke i predsjednik Partije socijalnog progresa (PSP) Draško Stanivuković osvrnuo se na snimak razgovora predsjednika SNSD-a Milorada Dodika i lidera SDA Bakira Izetbegovića, koji je posljednjih dana izazvao veliku pažnju javnosti.
Stanivuković je ocijenio da način na koji su dvojica političkih lidera razgovarala ne doprinosi rješavanju problema niti šalje dobru poruku građanima.
“Dva nekadašnja ključna čovjeka za državu sada pričaju, svađaju se kao kočijaši, kao da su se sreli preko ograde pa jedan drugom dobacuju i još se usude da to objave kao senzaciju”, rekao je Stanivuković.
Dodao je da ovakvi razgovori ne donose nikakvu korist ni političarima ni građanima.
“Siguran sam da poslije takvog razgovora nikome nije bolje, čak nam je svima malo i gore. Onaj transfer blama, kada to čujete, pređe na svakog čovjeka, bez obzira na to ko je bio u pravu”, poručio je gradonačelnik Banja Luke.
Njegova reakcija uslijedila je nakon što je u javnosti objavljen snimak razgovora Milorada Dodika i Bakira Izetbegovića, koji je izazvao brojne komentare i različite političke reakcije.



